Alumínium fehér normál és vakolható tokos redőnyök
Az ALU redőny kiváló megoldást jelent azok számára, akik az ablakok hőszigetelésén túl, még egy minimális hőt szeretnének megtakarítani és a kezelhetőségben is könnyítést érnének el.
HŐSZIGETELÉS – HANGSZIGETELÉS
A redőny árnyékolástechnikai eszköz, így nincs „U” (hőveszteségi mutató) értéke, de elmondható, hogy a redőny leengedett állapotban egy plusz szigetelő egységet biztosít a poliuretán habal töltött lamellák (palást) miatt.
Nem legenda, hanem gyártói általános útmutató a hő -és hangtechnikai mutatók tekintetében, hogy az ALU redőny leengedett állapotban U=1,1 W/m2K hőszigetelést biztosít, zajszigetelési értékük pedig 36 dB. Nos, ha ezt biztosra veszem, abban az esetben egy kétrétegű üvegezéssel szerelt műanyag ablak értékénél jobb „U” értékkel rendelkezne a redőny. Ez azért picit meg lehet kérdőjelezni, de ne is ezért vásároljon ALU redőnyt.
Ezek a redőnyök egyszerű, funkcionális kialakítással rendelkeznek és fehér (RAL-9016) színben érhetők el alapáron, de RENOLIT fóliás és RAL színre festett termékek is elérhetők kínálatunkban.
KEZELHETŐSÉG
Az alumínium redőny kezelhetősége azért könnyebb meglepő módon a PVC redőnyhöz képest, mert az alumínium palástok a végeken arriterezve kapcsolódnak egymáshoz, így a sínben azok nem tudnak elcsúszni egymáshoz képest vízszintes irányba. Ezáltal könnyebb a mozgatásuk és komfortosabb a kezelésük.
SIMA KÜLSŐ ÉS VAKOLHATÓ TOKOS REDŐNY
A redőny elérhető normál és vakolható tokkal a kínálatunkban. Vakolható változat annyiban különbözik a sima toktól, hogy a tok homlokzati része kap 1-2 cm vastag EPS vagy XPS borítást, amit majd a homlokzati hőszigetelő rendszerrel össze lehet dolgozni.
Színes ALUMÍNIUM redőny
Alumínium redőnyök színes változatban is elérhetők. Mindez azt jelenti, hogy a fehér alapszín mellet a RAL festett (pl. antracit) redőny kérhető úgy, mint néhány Renolit fóliás termék legyen az aranytölgy, dió, mahagóni stb.
A Prémium alumínium redőny esetében minden egyes alkatrésze alumíniumból készül a lamellák freon mentes puliuretán habbal vannak kitöltve, ennek köszönhetően nagyobb fesztávok esetében is alkalmazható a redőny.
MOTORIZÁLÁS
Ezt a redőny típust motorosan is kezelhetik ügyfeleink, amivel szeretet otthonukat teljesen komfort zónává tudják kialakítani. Három megoldás létezik motoros redőny tekintetében.
- Fali kapcsolós motor esetén a falazatra vagy a falazatba lehet tenni a fali kapcsolót, így működtetve a redőnyrendszert.
- Távirányítós redőny esetén pedig egycsatornás vagy többcsatornás távirányítóval szereljük a redőnyt. Többcsatornás távirányítót ott alkalmazunk általában, ahol egy térben található több redőny, így egy távirányítóra lesz csupán szüksége a kezeléseknél.
- Okos otthon esetén pedig applikáción vagy saját kialakított rendszerébe illeszthető a redőnymotor. Összehangoltan működteti otthonunk intelligens elektromos eszközeit, mint például az árnyékoló vezérlések, világítás, fűtésszabályozás. Használata kényelmes és az automatizált okos otthon rendszerrel időt és pénzt is megtakaríthatunk.
BIZTONSÁG | VÉDELEM
A feltolásgátlóval (lock to play” szerelt automatizált redőnyökkel (kérhető) „megelőzhetőek a betörések”. Sokan ezt kommunikálják, de ez persze ez nem igaz. A feltolságátlóval kért alumínium redőnyök esetében a feltolhatóság nem 100%-os, mert lent egy 3-8 cm-t biztosan vissza lehet még a redőnylamellát tolni (tengely mozgása miatt).
Egy emberi erővel feszített lamella pedig nem tud ellenállni az erőhatásnak. Kérem ezt azért vegye figyelembe, ha csak ezért szeretne alumínium redőnyt vásárolni. Próbáljunk minden szerkezetet a helyén kezelni, mert ez árnyékolástechnika és nem biztonságtechnika.
Okos redőnyök esetén azért van némi lehetősége arra, hogy programozott szimulációnak köszönhetően úgy tűnjön, hogy valaki otthon tartózkodik, akkor is, ha Ön nyaral. Megfelelő program által, a redőnyök a napszak bármely időszakában le -és felengedhetők. A kommunikáció lehet egyutas vagy kétutas, tehát akár a kiadott parancs után láthatjuk képi megjelenéssel, hogy a redőny állapota milyen stádiumban van pillanatnyilag.
A redőny alkalmas, hogy a szobákban lévő bútorokat, virágokat megvédje a káros napsugárzástól, ill. véd a nem kívánatos betekintésektől.
MÉRETTARTOMÁNY
Alap 39 mm magas lamellákkal kerül forgalomba az ALU redőny. Bizonyos felület felett már nem elegendő a 39 mm magas palást, hanem erősebb, 43 mm magas palásra lesz szükség az erőhatások és a súly miatt.
- 39 mm-es lamellával szerelt redőnyök maximális mérethatára: 5,95 m2.
Szerkezeti felépítése:
- Hajlított alumínium tok öntvény alumínium tokvéggel
- Gyári zárt alumínium 20° tok, 39 mm-es alumínium lamella, alumínium lefutó, fém csapágyas acél tengely, alumínium tokvég, gumis extrudált alumínium záróléc rejtett ütközővel
- 40 Ø acéltengely fémcsapágyazva mindkét oldalon
- Kefézett extrudált alumínium lefutó sín – a csendes működés érdekében
- Extrudált alumínium gumis záróléc
- A szúnyoghálós kivitel esetén a háló a tokban helyezkedik el, ebben az esetben a extrudált alumínium lefutó sín 39 mm x 53 mm
LEFUTÓ | A redőnyláb lehet egyutas SIMA vagy kétutas KOMBI lefutó. Mindez a redőny típusától függ, miszerint van-e a redőnybe épített lehúzható háló, vagy nincs. A redőnyláb a szőrkefét tartalmazza, mely a redőnymozgatásból eredő zajt tompítja.
PALÁST | Az ALU redőny palástja 39 mm magas (egyes felületnél akár 43 mm) UV stabil ALU léc, mely a végeken össze van fűzve (arriter).
TENGELY ÉS CSAPÁGY | Az ALU redőnyeink fámcsapágyas, 40 mm-es acéltengellyel vannak szerelve.
MŰKÖDTETÉS | ALU redőnyt alap gurtnis működtetéssel forgalmazzuk. Van kivétel, mikor a gurtnis szereléket felváltja a zsinóros működés. Erre akkor kerül sor, ha meglévő fa tokba kell redőnyt installálni (ferde fúrás miatt) vagy korábban vásárolt műanyag ablak nincs előkészítve a gurtnis bevezetés fogadására (toktoldók).
Ekkor a zsinóros kezelés kerül előtérbe, mert a zsinór egy rugós szetten keresztül érkezik be majd a lakásba. Zsinórós kezelés kényelmetlenebb, mint a gurtnis kezelés, de a szükség határozza mindezt meg. Említettük már, hogy a redőny kérhető továbbiakban motorizálva is.
Tok mérete |
SIMA redőny MAX. magasság |
KOMBI redőny MAX. magasság |
13,8 cm |
160 cm |
80 cm |
16,5 cm |
260 cm |
170 cm |
18 cm |
310 cm |
240 cm |
20,5 cm |
380 cm |
240 cm |
A tok mérete annak függvényében változik, hogy a redőny magassága mekkora. Lehet látni, hogy az ALU SIMA redőny akár 380 cm magasságig is gyártható (figyelembe véve a 5,95 m2 -es maximalizált felületet). Ekkor a legnagyobb redőnydobozba kerül a termék, mert ez képes a lamellát a tengelyre tekeredve befogadni.
KOMBI redőny kisebb magasságig gyártható, mert a redőnydobozon belül a lehúzható háló tengelye is megtalálható, amire a háló tekeredik majd fel, így belül a hely kevesebb lesz a redőnylamellák részére.
Ha a felület túl nagy, de nem szeretnénk egymás mellé tenni két redőnydobozt, abban az esetben lehet osztott redőnyt is rendelni. Ekkor a felület osztódik (ha az ablak osztása ezt engedi) két vagy akár több részre és külön-külön lehet a redőnyrészeket mozgatni úgy, hogy kívül egy nagy doboz lesz csak látható. Ennek van felára, de sokan szeretik ezt a megoldást alkalmazni.
ALUMÍNIUM REDŐNY MEGADOTT MÉRETE
Az ajánlatba megadott ALU redőny szélességi és magassági mérete minden esetben a kész redőnyméretet jelenti lábbal és tokkal együtt.
Tehát ha van egy 100*150 cm (szélesség*magasság) redőnyméret, abban az esetben a redőny doboz és lefutó lábainak szélességi külmérete 100 cm lesz, míg a dobozzal együtt mért magassági mérete 150 cm.
REDŐNY KIVEZETÉS MEGOLDÁSAI
Az ALU redőnyökből a gurtni két megoldással érkezik be a lakásunkba. A kivezetés lehet a tok felső részéből érkező és lehet az alsó részből érkező megoldás. Működtetés szempontjából nincs különbség a két mód között. Szerelő csapattól is függ, hogy melyik megoldást szeretik jobban szerelni. A felső kivezetésnek van némi felára, de ez nem olyan költség, ami az ajánlatot befolyásolná. Van olyan meglévő ablakmegoldás, ahol csak a felső, vagy csak az alsó kivezetést lehet szerelni.
ALUMÍNIUM REDŐNY ÉS AZ ESZTÉTIKA
Erről azért érdemes beszélni, mert előfordulhat, hogy több redőnyt fog megvásárolni, más-más méretben. Látható a fenti táblázatokból, hogy különböző mérettel rendelkező redőnyök más-más redőnydobozba kerülnek.
Példa kedvéért van egy 100*150 cm ablaka és hozzá SIMA redőny, míg ugyan azon a homlokzaton van egy 160*240 cm erkélyajtója, szintén SIMA redőnnyel. Mit látunk a táblázatban? Azt, hogy a 150 cm magas redőny belefér a 13,8 cm tokba, de a 240 cm magas redőny már csak a 16,5 cm tokba fog elférni.
Egy homlokzaton van a két doboz, ami nem túl esztétikus. Ezért van arra lehetőség, hogy egyforma dobozba kerüljenek a redőnyök. A kisebb 13,8 cm tokot fel lehet „hizlalni” 16,5 cm tokra, némi felár ellenében. De ez a felár nem olyan jelentős, hogy az esztétika ne érjen meg ennyit.